2012-02-10

Raport mieszkaniowy - luty


W SKRÓCIE

KREDYTY HIPOTECZNE
•    W styczniu wszystkie zmiany w ofertach kredytów hipotecznych polegały na podwyższeniu marż. Na szczęście nie było ich zbyt wiele.
•    Pojawiła się również dobra informacja dla osób spłacających kredyty walutowe. Istotne umocnienie złotego spowoduje, że lutowe raty kredytów we frankach i euro będą o ponad 100 zł niższe niż miesiąc wcześniej.

CENY OFERTOWE
•    W styczniu średnie ceny ofertowe mieszkań z rynku wtórnego spadły o kolejne 0,7%, ale były to mniejsze obniżki niż w grudniu 2011 r.
•    Godnym odnotowania jest znaczny wzrost liczby ofert wystawionych na sprzedaż. W skali całego kraju jest to 15% wzrost.
•    W styczniu poszukujący mieli szanse znaleźć oferty niemal w każdym przedziale cenowym. Dysponując budżetem mniejszym niż 6 tys. za metr kwadratowy można przebierać w ofertach wszędzie poza Warszawą.
•    Możliwość uzyskania kredytu z dopłatą, bez większych komplikacji przy poszukiwaniu odpowiedniego mieszkania, mają kupujący w Gorzowie Wielkopolskim, Toruniu, Łodzi, Bydgoszczy i Katowicach.

CENY TRANSAKCYJNE
•    Ceny transakcyjne mieszkań spadły w zależności od miasta od 0,1 do 0,9%. Jedynym miastem, które odnotowało wzrost średniej ceny m kw. jest Gdańsk.
•    Zmiany w wyliczaniu zdolności kredytowej nie wpłynęły na razie w istotny sposób na obniżenie się średniego nabywanego metrażu mieszkania.
•    Ceny m kw. mieszkań jednopokojowych są wyższe od średnich cen notowanych na rynkach w poszczególnych miastach od 1,5 do 10%. Proporcjonalnie największe różnice w cenach dotyczą Poznania.Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pragnę podkreślić wysoką jakość usługi z jaką się spotkałam. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta, jaką przygotował dla mnie Pan Jarosław Machoń. Pracownik nie ograniczył się tylko do zaprezentowania ofert sprzedaży mieszkań, ale przedstawił również opis linii komunikacyjnych z poszczególnych miejsc, czas przejazdu i czas dojścia pieszo do przystanku."

— Marzanna P., Gdańsk